Časté dotazy

Zvolte si typ akce a přečtěte si, co by možná mohlo zajímat i vás:
Plánujeme událost a máme zájem o vaši kapelu. Kdy je správný čas na rezervaci?

Nečekejte a rezervujte si svůj termín co nejdříve

Někteří pořadatelé a budoucí maturanti objednávají naše vystoupení až s tříletým předstihem. Nejžádanější letní i zimní termíny poptává více než pět zájemců, vyhovět však můžeme pouze tomu nejrychlejšímu.

Jaké skladby během večera zahrajete?

Výběr skladeb z našeho playlistu přizpůsobíme publiku a náladě

Aktuální repertoár najdete v sekci “Ke stažení“, průběžně jej aktualizujeme a rozšiřujeme. Určit předem přesnou délku hudebních vstupů a počet skladeb lze však jen stěží. Vždy se snažíme o to, aby byl každý večer jedinečný a aby atmosféra gradovala. Po předchozí domluvě rádi zohledníme výběr skladeb z našeho repertoáru vašim preferencím. 

Jak dlouhé je vaše vystoupení a jednotlivé hudební vstupy?

V nabídce máme varianty vystoupení o různé délce:

 • Nejkratší je tzv. KONCERTNÍ varianta, která obsahuje vystoupení v rámci až tříhodinového bloku (př. 20.00–23.00 h). Koncertní produkci do délky 120 minut je možné zrealizovat bez přerušení a přestávek. 
   
 • Nejžádanější variantou je tzv. CELOVEČERNÍ produkce, která obsahuje vystoupení v rámci až čtyřhodinového bloku (př. 20.00–24.00 h). Tato varianta je součástí všech našich balíčků od úrovně BASIC.
   
 • Cena naší produkce se odvíjí od délky mezi začátkem a koncem produkce. Po předchozí domluvě nabízíme možnost volitelného prodloužení na základě vašeho rozhodnutí až během večera. Maximální délka je 6 hodin (př. 18.00–24.00 h). 
   
 • Pokud je vystoupení delší než 2 hodiny, jsou hudební vstupy kapely prokládány přestávkami, které lze využít pro váš doprovodný program. Jeden hudební vstup obvykle trvá 30–50 minut, délka přestávky je nejčastěji cca 15 minut.
Jak do harmonogramu události zařadit kapelu?

Vystoupení kapely lze zrealizovat v podvečerních i večerních hodinách.

Kapela MELODIKUM bývá standardně k dispozici již od úplného začátku plesu, kdy svým prvním blokem, třeba jen krátkým, pomyslně zahájí celou událost. Poté vám kapela bude hrát v ucelených blocích, které lze kombinovat s dalším doprovodným programem.

Dostupnost našeho vystoupení v rámci Jihočeského kraje:

 • od pondělí do čtvrtka v časovém rozpětí 18.00–24.00 hodin;
 • pátky a soboty v časovém rozpětí 17.00–01.00 hodin.
   

Dostupnost našeho vystoupení v rámci Prahy, Středočeského kraje a Vysočiny:

 • od pondělí do čtvrtka v časovém rozpětí 19.00–24.00 hodin;
 • pátky a soboty v časovém rozpětí 18.00–01.00 hodin.

 

Dostupnost našeho vystoupení v ostatních regionech, časech a během státních svátků dle individuální domluvy.

Zahrajete nám i po půlnoci? Některé kapely nám byly ochotné zahrát i do 3:00...

My vám raději nabídneme “kratší” show, zato s plným nasazením a důstojným vrcholem

Finále kapely před půlnocí se nám vždy osvědčilo jako nejlepší varianta pro všechny. Na vystoupení může plynule navázat diskotéka, jejíž ozvučení je součástí všech našich vyšších balíčků (od úrovně BASIC).

Přesah vystoupení kapely Melodikum po půlnoci je předmětem individuální domluvy – závisí na lokalitě, termínu, dramaturgii večera a dalších okolnostech. V kladném případě je přesah možný o 1 hodinu. 

Za vystoupení kapely po půlnoci účtujeme dvojnásobek běžné hodinové sazby.

Je pravda, že se dokážete postarat i o odmoderování večera?

Náš frontman může být i moderátorem vašeho večírku nebo plesu.

Aleš Dokulil pravidelně propůjčuje hlas reklamním a informačním spotům, pracuje i jako speaker a komentátor sportovních eventů, postaral se o moderování mnoha večírků a může být k službám i vám! 

Ačkoliv to pro Aleše znamená, že se během večera téměř nezastaví, roli moderátora a současně zpěváka zastává hravě a s přehledem.  Získáte pohotového a charismatického pilota celé události, který vám dokáže v rozpočtu ušetřit i několik tisíc korun – zkrátka proto, že tak jako tak už se na plánování večera podílí a je na “place” automaticky přítomen. Není třeba dalšího “cesťáku”, další šatny, večeře ani konzultací nebo schůzek.

Cena za moderování události se bude odvíjet od rozsahu a objednaného balíčku.

Jak fungují vaše balíčky?

Díky balíčkům získáte ten nejlepší poměr ceny, kvality a výkonu

Běžná cena každé položky odpovídá situaci, kdy služba objednána samostatně. Základem každého balíčku je vždy vystoupení kapely, které rovnou obsahuje celovečerní vystoupení o délce až 4 hodiny. Pro záruku kvality a výborný celkový dojem doporučujeme i ozvučení a osvětlení z naší nabídky.

Součástí vyšších balíčků jsou LED obrazovky a speciální efekty, doplňkově lze objednat i videoprojekci, atypická osvětlení prostor, prodloužené vystoupení kapely, odmoderování večera frontmanem kapely a další.

Již u základního balíčku s ozvučením ušetříte 5.000 Kč. Zvolením nejvyššího balíčku EXCLUSIVE ušetříte 13.500 Kč.

Proč si objednat ozvučení od vás? Má to nějaké výhody?

Naše ozvučení je zárukou kvality, navíc za bezkonkurenční cenu

Kvalitní ozvučení je důležitou součástí naší show. Ani sebelepší zvukař nezná naše vystoupení tak dokonale jako tým, který s námi absolvuje desítky vystoupení ročně. Díky této úzké vazbě je celá show po zvukové i vizuální stránce vyladěná i v nejmenších detailech. Náš zvukař zajistí ozvučení kapely MELODIKUM i doprovodného programu, spouštění nahrávek a poskytne bezdrátové mikrofony pro moderátora a proslovy. Součástí ceny je zároveň veškerá technika, včetně digitálního pultu. U vyšších balíčků získáte high-endové řešení prvotřídní zvukové kvality, nejčastěji značky L’Acoustics nebo D&B Audiotechnik.

S naším ozvučením budete zcela nezávislí na další audio technice kulturního domu, vyjma připojení k elektrickému proudu. Je počítáno s 6 produkčními hodinami.

Je podmínkou objednat si kapelní ozvučení a osvětlení?

Služby z našich balíčků jsou doporučením.

Objednání balíčkového ozvučení se díky skvělému poměru kvality a ceny stalo nepsanou samozřejmostí. Není však nutnou podmínkou. Vystoupení zrealizujeme i s jiným týmem a technikou, pokud bude splňovat technické parametry – kompletní požadavky naleznete na webu v sekci “Ke stažení“.

Váháme nad objednáním osvětlení, navíc v kulturním sále již nějaká osvětlovací technika je...

Profesionální osvětlení dodá události zcela jiný rozměr

Osvětlení je často opomíjenou estetickou „záležitostí“. Kvalitní světelná složka totiž dokáže významně pozvednout atmosféru celého večera od zahájení, přes šerpování, vystoupení kapely až po závěrečnou diskotéku. Vizuálně zajímavější budou i vzpomínky na fotografiích a videích

Doporučujeme zjistit, zda vaše nájemní smlouva s kulturním domem/sálem vůbec zahrnuje osvětlovací služby a v jakém rozsahu – převážná většina kulturních sálů však disponuje pouze nejzákladnější světelnou technikou. Rozsah osvětlení s vámi poté rádi prokonzultujeme a doporučíme vám nejvhodnější balíček z naší nabídky, případně probereme další možnosti. 

Plánujeme událost s účastí výrazně nad 1000 hostů. Máte i balíčky pro takto velké akce?

Pro větší sály a místa vám připravíme individuální nabídku.

Větší událost bude pravděpodobně vyžadovat výkonnější zvukový aparát a současně i rozsáhlejší světelný park než standardizované balíčky uvedené na této stránce. Pro prostory o velikosti sportovní haly či stadionu, náměstí, velkého sálu pražské Lucerny nebo fóra Karlín vám připravíme nabídku upravenou na míru zvolenému místu.

Co budete v průběhu večera potřebovat?

Bezpečný suchý prostor, čas na přípravu, parking a něco k snědku

Základem pro vystoupení je zastřešený prostor a přívod el. proudu dle specifikace. Před vystoupením potřebujeme čas na přípravu techniky a cca 30 minut na vlastní zvukovou zkoušku, nejlépe ještě před otevřením sálu návštěvníkům. Dalším požadavkem je parkování pro 2–3 osobní vozy (dle zvoleného balíčku) a občerstvení pro 6 hudebníků, případně i pro technický tým (obvykle 2–3 osoby). Seznam technických požadavků pro všechny typy vystoupení najdete na webu v sekci “Ke stažení“.

V případě celovečerní produkce v místě vzdáleném nad 200 km od Č. Budějovic, preferujeme zajištění ubytování, podmínky cesty do vzdálenějších lokalit a do zahraničí vždy dle individuální domluvy.

Jaký bude postup v případě, že bude konání události znemožněno vládními restrikcemi?

Nebojte, vlivem vyšší moci nárok na storno oboustranně zaniká

Stejně jako všichni ostatní i my pevně doufáme, že se již podobný scénář z roku 2020 a 2021 opakovat nebude. Pokud by však covid-19 nebo jiná plošná opatření znemožnila konání události nebo by jej významně omezila, domluvíme se s vámi, jak postupovat dále. 

Objednali jsme si u vás služby již před mnoha měsíci. S jakou částkou můžeme počítat?

Nebojte, dostanete přesně služby dle ceníku platného v době objednání

Všechny služby dostanete za částky, které jsou zcela jistě uvedeny i v rezervační smlouvě. Průběžné úpravy a navyšování ceníkových cen nebudou mít na vaši rezervaci vliv.

Jak to bude se storno poplatkem, pokud zrušíme pouze část služeb?

Storno poplatek bude úměrný zrušeným službám

V případě zrušení některých objednaných položek bude storno poplatek vypočítán z běžných cen položek (dle ceníku platného v době podpisu rezervační smlouvy). Pořadatel v takovém případě ztrácí nárok na individuální nebo balíčkovou slevu. Hudební vystoupení kapely je stěžejní součástí plnění a lze jej zrušit pouze kompletním odstoupením od smlouvy.

Plánujeme ples nebo večírek. Kdy je správný čas na rezervaci?

Nečekejte a rezervujte si svůj termín co nejdříve

Někteří pořadatelé a budoucí maturanti objednávají naše vystoupení až s tříletým předstihem. Nejžádanější letní i zimní termíny poptává více než pět zájemců, vyhovět však můžeme pouze tomu nejrychlejšímu.

Jaké skladby během večera zahrajete?

Výběr skladeb z našeho playlistu přizpůsobíme publiku a náladě

Aktuální repertoár najdete v sekci “Ke stažení“, průběžně jej aktualizujeme a rozšiřujeme. Určit předem přesnou délku hudebních vstupů a počet skladeb lze však jen stěží. Vždy se snažíme o to, aby byl každý večer jedinečný a aby atmosféra gradovala. Po předchozí domluvě rádi zohledníme výběr skladeb z našeho repertoáru vašim preferencím. 

Jak dlouhé je vaše vystoupení a jednotlivé hudební vstupy?

V nabídce máme varianty vystoupení o různé délce:

 • Nejkratší je tzv. KONCERTNÍ varianta, která obsahuje vystoupení v rámci až tříhodinového bloku (př. 20.00–23.00 h). Koncertní produkci do délky 120 minut je možné zrealizovat bez přerušení a přestávek. 
   
 • Nejžádanější variantou je tzv. CELOVEČERNÍ produkce, která obsahuje vystoupení v rámci až čtyřhodinového bloku (př. 20.00–24.00 h). Tato varianta je součástí všech našich balíčků od úrovně BASIC. 
   
 • Cena naší produkce se odvíjí od délky mezi začátkem a koncem produkce. Po předchozí domluvě nabízíme možnost volitelného prodloužení na základě vašeho rozhodnutí až během večera. Maximální délka je 6 hodin (př. 18.00–24.00 h).
    
 • Pokud je vystoupení delší než 2 hodiny, jsou hudební vstupy kapely prokládány přestávkami, které lze využít pro váš doprovodný program. Jeden hudební vstup obvykle trvá 30–50 minut, délka přestávky je nejčastěji cca 15 minut.
Jak do harmonogramu události zařadit kapelu?

Vystoupení kapely lze zrealizovat v podvečerních i večerních hodinách.

Kapela MELODIKUM bývá standardně k dispozici již od úplného začátku plesu, kdy svým prvním blokem, třeba jen krátkým, pomyslně zahájí celou událost. Poté vám kapela bude hrát v ucelených blocích, které lze kombinovat s dalším doprovodným programem.

Dostupnost našeho vystoupení v rámci Jihočeského kraje:

 • od pondělí do čtvrtka v časovém rozpětí 18.00–24.00 hodin;
 • pátky a soboty v časovém rozpětí 17.00–01.00 hodin.

 

Dostupnost našeho vystoupení v rámci Prahy, Středočeského kraje a Vysočiny:

 • od pondělí do čtvrtka v časovém rozpětí 19.00–24.00 hodin;
 • pátky a soboty v časovém rozpětí 18.00–01.00 hodin.

 
Dostupnost našeho vystoupení v ostatních regionech, časech a během státních svátků dle individuální domluvy.

Zahrajete nám i po půlnoci? Některé kapely nám byly ochotné zahrát i do 3:00...

My vám raději nabídneme “kratší” show, zato s plným nasazením a důstojným vrcholem

Finále kapely před půlnocí se nám vždy osvědčilo jako nejlepší varianta pro všechny. Na vystoupení může plynule navázat diskotéka, jejíž ozvučení je součástí všech našich vyšších balíčků (od úrovně BASIC).

Přesah vystoupení kapely Melodikum po půlnoci je předmětem individuální domluvy – závisí na lokalitě, termínu, dramaturgii večera a dalších okolnostech. V kladném případě je přesah možný o 1 hodinu. 

Za vystoupení kapely po půlnoci účtujeme dvojnásobek běžné hodinové sazby.

Je pravda, že se dokážete postarat i o odmoderování večera?

Náš frontman může být i moderátorem vašeho večírku nebo plesu.

Aleš Dokulil pravidelně propůjčuje hlas reklamním a informačním spotům, pracuje i jako speaker a komentátor sportovních eventů, postaral se o moderování mnoha večírků a může být k službám i vám! 

Ačkoliv to pro Aleše znamená, že se během večera téměř nezastaví, roli moderátora a současně zpěváka zastává hravě a s přehledem.  Získáte pohotového a charismatického pilota celé události, který vám dokáže v rozpočtu ušetřit i několik tisíc korun – zkrátka proto, že tak jako tak už se na plánování večera podílí a je na “place” automaticky přítomen. Není třeba dalšího “cesťáku”, další šatny, večeře ani konzultací nebo schůzek.

Cena za moderování události se bude odvíjet od rozsahu a objednaného balíčku.

Jak fungují vaše balíčky?

Díky balíčkům získáte ten nejlepší poměr ceny, kvality a výkonu

Běžná cena každé položky odpovídá situaci, kdy služba objednána samostatně. Základem každého balíčku je vždy vystoupení kapely, které rovnou obsahuje celovečerní vystoupení o délce až 4 hodiny. Pro záruku kvality a výborný celkový dojem doporučujeme i ozvučení a osvětlení z naší nabídky.

Součástí vyšších balíčků jsou LED obrazovky a speciální efekty, doplňkově lze objednat i videoprojekci, atypická osvětlení prostor, prodloužené vystoupení kapely, odmoderování večera frontmanem kapely a další.

Již u základního balíčku s ozvučením ušetříte 5.000 Kč. Zvolením nejvyššího balíčku EXCLUSIVE ušetříte 13.500 Kč.

Proč si objednat ozvučení od vás? Má to nějaké výhody?

Naše ozvučení je zárukou kvality, navíc za bezkonkurenční cenu

Kvalitní ozvučení je důležitou součástí naší show. Ani sebelepší zvukař nezná naše vystoupení tak dokonale jako tým, který s námi absolvuje desítky vystoupení ročně. Díky této úzké vazbě je celá show po zvukové i vizuální stránce vyladěná i v nejmenších detailech. Náš zvukař zajistí ozvučení kapely MELODIKUM i doprovodného programu, spouštění nahrávek a poskytne bezdrátové mikrofony pro moderátora a proslovy. Součástí ceny je zároveň veškerá technika, včetně digitálního pultu. U vyšších balíčků získáte high-endové řešení prvotřídní zvukové kvality, nejčastěji značky L’Acoustics nebo D&B Audiotechnik.

S naším ozvučením budete zcela nezávislí na další audio technice kulturního domu, vyjma připojení k elektrickému proudu. Je počítáno s 6 produkčními hodinami.

Je podmínkou objednat si kapelní ozvučení a osvětlení?

Služby z našich balíčků jsou doporučením.

Objednání balíčkového ozvučení se díky skvělému poměru kvality a ceny stalo nepsanou samozřejmostí. Není však nutnou podmínkou. Vystoupení zrealizujeme i s jiným týmem a technikou, pokud bude splňovat technické parametry – kompletní požadavky naleznete na webu v sekci “Ke stažení“.

Váháme nad objednáním osvětlení, navíc v kulturním sále již nějaká osvětlovací technika je...

Profesionální osvětlení dodá události zcela jiný rozměr

Osvětlení je často opomíjenou estetickou „záležitostí“. Kvalitní světelná složka totiž dokáže významně pozvednout atmosféru celého večera od zahájení, přes šerpování, vystoupení kapely až po závěrečnou diskotéku. Vizuálně zajímavější budou i vzpomínky na fotografiích a videích

Doporučujeme zjistit, zda vaše nájemní smlouva s kulturním domem/sálem vůbec zahrnuje osvětlovací služby a v jakém rozsahu – převážná většina kulturních sálů však disponuje pouze nejzákladnější světelnou technikou. Rozsah osvětlení s vámi poté rádi prokonzultujeme a doporučíme vám nejvhodnější balíček z naší nabídky, případně probereme další možnosti. 

Plánujeme událost s účastí výrazně nad 1000 hostů. Máte i balíčky pro takto velké akce?

Pro větší sály a místa vám připravíme individuální nabídku.

Větší událost bude pravděpodobně vyžadovat výkonnější zvukový aparát a současně i rozsáhlejší světelný park než standardizované balíčky uvedené na této stránce. Pro prostory o velikosti sportovní haly či stadionu, náměstí, velkého sálu pražské Lucerny nebo fóra Karlín vám připravíme nabídku upravenou na míru zvolenému místu.

Co budete v průběhu večera potřebovat?

Bezpečný suchý prostor, čas na přípravu, parking a něco k snědku

Základem pro vystoupení je zastřešený prostor a přívod el. proudu dle specifikace. Před vystoupením potřebujeme čas na přípravu techniky a cca 30 minut na vlastní zvukovou zkoušku, nejlépe ještě před otevřením sálu návštěvníkům. Dalším požadavkem je parkování pro 2–3 osobní vozy (dle zvoleného balíčku) a občerstvení pro 6 hudebníků, případně i pro technický tým (obvykle 2–3 osoby). Seznam technických požadavků pro všechny typy vystoupení najdete na webu v sekci “Ke stažení“.

V případě celovečerní produkce v místě vzdáleném nad 200 km od Č. Budějovic, preferujeme zajištění ubytování, podmínky cesty do vzdálenějších lokalit a do zahraničí vždy dle individuální domluvy.

Jaký bude postup v případě, že bude konání události znemožněno vládními restrikcemi?

Nebojte, vlivem vyšší moci nárok na storno oboustranně zaniká

Stejně jako všichni ostatní i my pevně doufáme, že se již podobný scénář z roku 2020 a 2021 opakovat nebude. Pokud by však covid-19 nebo jiná plošná opatření znemožnila konání události nebo by jej významně omezila, domluvíme se s vámi, jak postupovat dále. 

Objednali jsme si u vás služby již před mnoha měsíci. S jakou částkou můžeme počítat?

Nebojte, dostanete přesně služby dle ceníku platného v době objednání

Všechny služby dostanete za částky, které jsou zcela jistě uvedeny i v rezervační smlouvě. Průběžné úpravy a navyšování ceníkových cen nebudou mít na vaši rezervaci vliv.

Jak to bude se storno poplatkem, pokud zrušíme pouze část služeb?

Storno poplatek bude úměrný zrušeným službám

V případě zrušení některých objednaných položek bude storno poplatek vypočítán z běžných cen položek (dle ceníku platného v době podpisu rezervační smlouvy). Pořadatel v takovém případě ztrácí nárok na individuální nebo balíčkovou slevu. Hudební vystoupení kapely je stěžejní součástí plnění a lze jej zrušit pouze kompletním odstoupením od smlouvy.

Plánujeme událost a máme zájem o vaši kapelu. Kdy je správný čas na rezervaci?

Nečekejte a rezervujte si svůj termín co nejdříve

Někteří pořadatelé, firmy a agentury objednávají naše vystoupení až s tříletým předstihem. Řadu zimních termínů poptává více než pět zájemců, vyhovět však můžeme pouze tomu nejrychlejšímu.

Jak dlouhé je vaše vystoupení a jednotlivé hudební vstupy?

V nabídce máme varianty vystoupení o různé délce:

 • Nejkratší je tzv. KONCERTNÍ varianta, která obsahuje vystoupení v rámci až tříhodinového bloku (př. 20.00–23.00 h). Koncertní produkci do délky 120 minut je možné zrealizovat bez přerušení a přestávek. 
   
 • Nejžádanější variantou je tzv. CELOVEČERNÍ produkce, která obsahuje vystoupení v rámci až čtyřhodinového bloku (př. 20.00–24.00 h). Tato varianta je součástí všech našich balíčků od úrovně BASIC. 
   
 • Cena naší produkce se odvíjí od délky mezi začátkem a koncem produkce. Po předchozí domluvě nabízíme možnost volitelného prodloužení na základě vašeho rozhodnutí až během večera. Maximální délka je 6 hodin (př. 18.00–24.00 h).
    
 • Pokud je vystoupení delší než 2 hodiny, jsou hudební vstupy kapely prokládány přestávkami, které lze využít pro váš doprovodný program. Jeden hudební vstup obvykle trvá 30–50 minut, délka přestávky je nejčastěji cca 15 minut.
Jak a kam do harmonogramu zařadit kapelu?

Začněme tím, že nám sdělíte svůj záměr a představu.

Každý typ akce si žádá jinou dramaturgii, souhlasíme s názorem, že co událost, to originál. Na základě vlastních zkušeností vám rádi pomůžeme vyladit program tak, aby vše dávalo smysl. Vystoupení kapely MELODIKUM je nejvhodnější a standardně dostupné v podvečerních a večerních hodinách.

Dostupnost našeho vystoupení v rámci Jihočeského kraje:

 • od pondělí do čtvrtka v časovém rozpětí 18.00–24.00 hodin;
 • pátky a soboty v časovém rozpětí 17.00–01.00 hodin.
   

Dostupnost našeho vystoupení v rámci Prahy, Středočeského kraje a Vysočiny:

 • od pondělí do čtvrtka v časovém rozpětí 19.00–24.00 hodin;
 • pátky a soboty v časovém rozpětí 18.00–01.00 hodin.
   

Dostupnost našeho vystoupení v ostatních regionech, časech a během státních svátků dle individuální domluvy.

Zahrajete nám i po půlnoci? Některé kapely nám byly ochotné zahrát i do 3:00...

My vám raději nabídneme “kratší” show, zato s plným nasazením a důstojným vrcholem

Finále kapely před půlnocí se nám vždy osvědčilo jako nejlepší varianta pro všechny. Na vystoupení může plynule navázat diskotéka, jejíž ozvučení je součástí všech našich vyšších balíčků (od úrovně BASIC).

Přesah vystoupení kapely Melodikum po půlnoci je předmětem individuální domluvy – závisí na lokalitě, termínu, dramaturgii večera a dalších okolnostech. V kladném případě je přesah možný o 1 hodinu. 

Za vystoupení kapely po půlnoci účtujeme dvojnásobek běžné hodinové sazby.

Je pravda, že se dokážete postarat i o odmoderování večera?

Náš frontman může být i moderátorem vašeho večírku nebo plesu.

Aleš Dokulil pravidelně propůjčuje hlas reklamním a informačním spotům, pracuje i jako speaker a komentátor sportovních eventů, postaral se o moderování mnoha večírků a může být k službám i vám! 

Ačkoliv to pro Aleše znamená, že se během večera téměř nezastaví, roli moderátora a současně zpěváka zastává hravě a s přehledem.  Získáte pohotového a charismatického pilota celé události, který vám dokáže v rozpočtu ušetřit i několik tisíc korun – zkrátka proto, že tak jako tak už se na plánování večera podílí a je na “place” automaticky přítomen. Není třeba dalšího “cesťáku”, další šatny, večeře ani konzultací nebo schůzek.

Cena za moderování události se bude odvíjet od rozsahu a objednaného balíčku.

Jaké skladby během večera zahrajete?

Výběr skladeb z našeho playlistu přizpůsobíme publiku a náladě

Aktuální repertoár najdete v sekci “Ke stažení“, průběžně jej aktualizujeme a rozšiřujeme. Určit předem přesnou délku hudebních vstupů a počet skladeb lze však jen stěží. Vždy se snažíme o to, aby byl každý večer jedinečný a aby atmosféra gradovala. Po předchozí domluvě rádi zohledníme výběr skladeb z našeho repertoáru vašim preferencím. 

Zahrajete nám i skladby, které jsme v playlistu nenašli?

Skladby na přání jsou předmětem individuální domluvy.

Jelikož patříme mezi kapely, které nepoužívají žádný playback a naprogramované doprovody, příprava každé skladby vyžaduje nejprve individuální přípravu každého z šesti hudebníků, následně alespoň jednu společnou zkoušku, někdy i úpravu a přearanžování. 

Mnohé skladby jsou poměrně snadné, jiné náročnější; některé hity kapele skvěle sednou a jiné naopak z hlediska nástrojového obsazení a hlasového rejstříku mohou být pro kapelu nesnadným oříškem. 

Vzhledem k množství absolvovaných vystoupení (obvykle 80 až 100 událostí ročně) není bohužel možné vyhovět každému hudebnímu přání. Rádi však skladbu poslechneme a posoudíme, zda pro nás bude realizovatelná, zda bude zajímavá i z dlouhodobějšího hlediska, případně vypočítáme náklady za její přípravu. 

Jakoukoliv vámi dodanou skladbu přehrajeme z USB flash disku, YouTube nebo Spotify, ať už jako součást doprovodného programu nebo během přestávek.

Jak fungují vaše balíčky?

Díky balíčkům získáte ten nejlepší poměr ceny, kvality a výkonu

U drobnějších soukromých akcí s účastí do cca 100 hostů je to naprosto jednoduché! K vystoupení kapely zajistíme zdarma adekvátní ozvučení, základní osvětlení a volitelně i osvětlenou textilní dekorační stěnu zdarma. Vystačíme si pouze se standardní přípojkou k el. proudu. Tomuto řešení říkáme “START”.

U početnějších svateb se rádi postaráme o kompletní technické zajištění ve spolupráci s naším partnerským týmem a sehraným zvukařem, který s námi každoročně absolvuje desítky událostí. Naše balíčky jsme vyladili na základě nejčastějších potřeb našich klientů. Výhodou je množstevní sleva = čím vyšší balíček si zvolíte, tím více ušetříte oproti součtu položkových cen.

Je podmínkou objednat si kapelní ozvučení a osvětlení?

Služby z našich balíčků jsou doporučením.

Vystoupení zrealizujeme i s jiným týmem a technikou, pokud bude splňovat technické parametry – kompletní požadavky naleznete na webu v sekci “Ke stažení“. V ceně pro soukromé svatby a události s účastí do 100 hostů poskytujeme adekvátní techniku zdarma. Pokud se rozhodnete ji nevyužít, nebude to mít na cenu kapely vliv.

Co budete v průběhu večera potřebovat?

Bezpečný suchý prostor, čas na přípravu, parking a něco k snědku

Základem pro vystoupení je zastřešený prostor a přívod el. proudu. Před vystoupením potřebujeme zhruba 90–120 minut na přípravu techniky. Dalším požadavkem je parkování pro soupravu dodávka+přívěs a občerstvení pro 6 hudebníků. 

V případě celovečerní produkce v místě vzdáleném nad 200 km od Č. Budějovic preferujeme zajištění noclehu v blízkém okolí nebo příspěvek na ubytování. Podmínky cesty do vzdálenějších lokalit a do zahraničí vždy dle individuální domluvy.

Dočetli jsme se o možnosti ozvučení obřadu a odpoledne. Kdy to má smysl?

Ozvučení obřadu doporučujeme především ve venkovních prostorech

Obřady pořádané v kostele nebo v obřadní síni mají tu výhodu, že tato místa bývají často technicky vybavená nebo disponují skvělými akustickými vlastnostmi.

Zdánlivě idylické venkovní obřady v otevřených prostorách mají bohužel tu vlastnost = nevýhodu, že se zvuk nemá odkud odrážet, a mluvené slovo oddávajícího bývá často přehlušeno šumem větru a stromů, bubláním studánky, potoka nebo řeky, motorů aut z přilehlé cesty. A praxe je taková, že řada oddávajících nebývají zrovna rození řečníci s pronikavým hlasem. Bohužel.

Na přání snoubenců tomuto předejdeme a obřad ozvučíme. Zajistíme aparaturu a bezdrátový mikrofon (včetně stojanu) pro oddávajícího, aby jeho proslov nezanikl. Příchod snoubenců i celý obřad je možné doplnit o reprodukovanou hudbu, pomůžeme vám s přípravou playlistu a vhodných skladeb a během obřadu se postaráme o obsluhu všeho potřebného. Po skončení obřadu je možné vše přesunout do prostoru hostiny, půjčit mikrofon pro proslovy, zajistit příjemnou podkresovou hudbu a to vše do doby, než dorazí kapela a odstartuje svou produkci.

Cena se odvíjí dle harmonogramu a lokality, cestovné bude účtováno z Českých Budějovic.

Zmiňujete možnost zápůjčky aparatury po vystoupení. Co to znamená?

Buďte svými pány i v pozdních hodinách a vyhněte se tomu, abyste poslali DJe na otočku domů.

Možná budete chtít využít prodloužené vystoupení kapely… Pravděpodobně neumíte odhadnout, do kdy se budou hosté bavit, kolik jich vydrží do pozdních hodin. Možná zvažujete objednání DJe, ale obáváte se, že by přijel dohrát párty pro posledních pět svatebčanů…

Ano, i taková bývá praxe… Svatebčané si naše vystoupení často užívají tak intenzivně, že jim na následnou afterparty nezbývá moc sil. Doporučujeme proto finančně a organizačně jednoduchý kompromis = mějte záložní řešení, kdy po skončení vystoupení kapely navážete s reprodukovanou hudbou ve vlastní režii. Mnohdy stačí playlist z YouTube nebo ze Spotify. 

Za tímto účelem nabízíme pronájem části naší aparatury, nejčastěji dvou reproduktorů a jedné kompaktní sady osvětlení. Budete potřebovat pouze vlastní zařízení s přípojkou pro 3,5 jack-kabel (počítač, tablet, telefon). Aparaturu vám za drobný příplatek půjčíme na celou noc, preferujeme vrácení následující den v okolí Č. Budějovic. Zápůjčka je z organizačního hlediska vhodná pro události Jihočeském kraji. Pro zápůjčku je možné se rozhodnout až během večera, dle situace.

Jaký bude postup v případě, že bude konání události znemožněno vládními restrikcemi?

Nebojte, vlivem vyšší moci nárok na storno oboustranně zaniká

Stejně jako všichni ostatní i my pevně doufáme, že se již podobný scénář z roku 2020 a 2021 opakovat nebude. Pokud by však covid-19 nebo jiná plošná opatření znemožnila konání události nebo by jej významně omezila, domluvíme se s vámi, jak postupovat dále. 

Objednali jsme si u vás služby již před mnoha měsíci. S jakou částkou můžeme počítat?

Nebojte, dostanete přesně služby dle ceníku platného v době objednání

Všechny služby dostanete za částky, které jsou zcela jistě uvedeny i v rezervační smlouvě. Průběžné úpravy a navyšování ceníkových cen nebudou mít na vaši rezervaci vliv.

Jak to bude se storno poplatkem, pokud zrušíme pouze část služeb?

Storno poplatek bude úměrný zrušeným službám

V případě zrušení některých objednaných položek bude storno poplatek vypočítán z běžných cen položek (dle ceníku platného v době podpisu rezervační smlouvy). Pořadatel v takovém případě ztrácí nárok na individuální nebo balíčkovou slevu. Hudební vystoupení kapely je stěžejní součástí plnění a lze jej zrušit pouze kompletním odstoupením od smlouvy.

VYBÍRÁME Z NOVINEK A ČLÁNKŮ

Máme za sebou první letošní svatební večírky a těšíme se na další!

I s menším balíčkem se dá udělat velká show – poznejte BASIC PRO!

Napsali o nás: Hlubocký zpravodaj a poslední koncert kapely Melodikum

Čtěte na Drbně: Kapela Melodikum je minulostí, přichází Simply The Show

Konec kapely Melodikum: vzpomínáme a jedeme dál. Bude to prostě show!

Poučení po sedmi letech? Nikdy neposlouchejte nikoho, kdo to s vámi “myslí dobře”

Skvělá atmosféra a spousta muziky, to byl V. reprezentační ples SZŠ ČB

Kapela MELODIKUM navštívila letní hudební festival v Dolním Dvořišti